Rejse deals 2015

Status
Lukket for yderligere svar.
I deres sidste kampagne var det let at finde priserne. Det her virker mere som en masse fejl eller desideret løgne..
 
Kan I hjælpe med at finde bedste pris på cph-den, eller en anden destination i Indonesien. Ud 3/7, hjem 3/8. Noget bedre end 6578,kr ?
 
Kan I hjælpe med at finde bedste pris på cph-den, eller en anden destination i Indonesien. Ud 3/7, hjem 3/8. Noget bedre end 6578,kr ?
Ikke umiddelbart. Billigste jeg kan se til DPS er med Qatar et par dage senere -- også et alternativ til CGK hvis det er interessant...
upload_2015-4-16_11-40-21.pngupload_2015-4-16_11-42-54.png
 
Tror du det er klogt at vente? Det er pigerne der skal afsted igen.
Tak for det hurtige svar.
Næ... jeg tror ikke der er nogen grund til at tro prisen skulle ændre sig væsentligt i en favorabel retning -- medmindre du forventer dollaren falder (hvilket jeg ikke gør). Hvor meget flex er der i datoerne?
 
Det er vist ikke meget, vi taler om gymnasielærer. :)
OK. Jeg tror ikke der er så meget mere videnskab i det så. Husk i øvrigt at du kan booke business for det dobbelte (11.900,-) med Qatar og rejse i luksus (tilføj dem til din BA household account og du får en ordentlig spand avios ud af det også :))
 
Kan I hjælpe med at finde bedste pris på cph-den, eller en anden destination i Indonesien. Ud 3/7, hjem 3/8. Noget bedre end 6578,kr ?
Den kan jeg godt slå med en pris på 5100 kr. Du skal booke en multi-city på Expedia.com.hk :
2. Juli 4:30 pm CPH-HKG +1 1:35pm
3. Juli 4pm HKG-CGK 7:50pm (alternativt 7:10 pm hvis det andet er en tight connection)
3. August 2:25pm CGK-HKG 8:30pm
3. August 11:05pm HKG-CPH +1 9:50 am (alternativt 11:45pm for en mindre tight connection)
5608 HKD ~ 5050 dkk med British Airways og Cathay Pacific!
Tryk her for at gå til min søgning, der er kun 2 billetter tilbage pt. (tryk engelsk oppe til højre)

Alternativt kan du finde nogle andre dage på Matrix (hvis du kan finde ud af at bruge den), bare vælg time bars og brug søgefilteret som vedhæftet. Man kan også have et stop-over i Hong Kong (jeg har 2½ dag) hvis man vil se byen. Husk at bestille Cathay Pacific eller Dragonair fly, ikke Hong Kong Airlines der ikke er Oneworld medlem, så kan I måske ikke få tjekket bagagen igennem hele vejen

Har selv booket sådan en billet og flyver CPH-HKG d. 8 Juli og hjem d. 13 august :)
Husk at booke 16:30 ud og 23:05 hjem hvis de skal flyve med A380, ellers bliver det 777 (er førstnævnte ikke at foretrække??)
 

Vedhæftede filer

  • BACGK1.PNG
    BACGK1.PNG
    51.1 KB · Vist: 22
  • BACGK2.PNG
    BACGK2.PNG
    49.4 KB · Vist: 20
Senest redigeret:
Status
Lukket for yderligere svar.
Tilbage
Top