amarravnen
Nyt medlem
Mit EBG udløber desværre den 31/3, da mit arbejde i perioder er uden flyvninger. Jeg hører gerne fra en glad "giver". 
Mit EBG udløber desværre den 31/3, da mit arbejde i perioder er uden flyvninger. Jeg hører gerne fra en glad "giver".![]()
Pm sendt - takHej,
Tænk lige over hvad @SophieHendriksen har skrevet, og hvis du forsat kan se fordele i af have sølvkortet, så et det dit. Skriv en PB til mig, hvis du beslutter det giver dig en værdi![]()
Hej folkens.
Efter at have tiltrådt ny stilling får jeg en par ekstra rejser og har i indeværende år allerede 5 planlagt (privat + erhverv) med mulighed for 2-3 yderligere. Alle planlagte er med SAS, så der er pludselig potentiale i fordelene med et eurobonus guld kort:
* Lounge
* Fast track
* Ekstra bagage (stort plus de 2 ture planlagt med familien!)
* Bedre mulighed for bud på upgrades går igennem.
Selv er jeg sølv og vil ikke have mulighed for, at nå guldniveauet.
Så som så mange andre håber jeg på en gavmild EBD, der har lyst og mulighed for at yde guld-support.
Sølv-kortet der efterfølgende kan gives væk, ryger selvfølgelig straks herind. Jeg sender desuden rigtig gerne en god flaske i givers retning som tak for den flotte gestus.
Tror stadigt der er en tråd på det norske søster-forum. Mener kortene plejer at gå for omkring 5.000 NOK..
Så er det blevet fredag, og findes der en bedre måde at slutte ugen af med end at forære et
SAS Eurobonus Silver kort væk
Står du og mangler sådan en lille fin sag, så skynd dig at besvare denne post
Skriv gerne hvorfor det er dig som skal være den heldige
Jeg trækker en “heldig” blandt de besvarelser som kommer inden 2.september.2019 20:00
Rigtig god weekend.
Hvor kommer det med lørdagen ind i billedet? Udover jeg ikke var klar over, at der pt. var en kampagne, så plejer Sølv jo at give absolut begrænsede lounge muligheder henover jul og sommerferie (måske jeg ikke kan læse?!
Hvor kommer det med lørdagen ind i billedet? Udover jeg ikke var klar over, at der pt. var en kampagne, så plejer Sølv jo at give absolut begrænsede lounge muligheder henover jul og sommerferie (måske jeg ikke kan læse?!)
Tjaaa det er da et godt spørgsmål!
Syntes bestemt der stod lørdag et eller andet sted...men der gør der da vist ikke.
Nå men så trækker jeg lørdagen i mig igen og så giver det jo ok mening, nu da der er en kampagne.
Jeg har altså også læst lørdag et sted. Som i at Sølv har adgang lørdag og ellers de to måneder.Tjaaa det er da et godt spørgsmål!
Syntes bestemt der stod lørdag et eller andet sted...men der gør der da vist ikke.
Nå men så trækker jeg lørdagen i mig igen og så giver det jo ok mening, nu da der er en kampagne.
Hvor kommer det med lørdagen ind i billedet? Udover jeg ikke var klar over, at der pt. var en kampagne, så plejer Sølv jo at give absolut begrænsede lounge muligheder henover jul og sommerferie (måske jeg ikke kan læse?!)