Udmærket TP run!![]()
Ja for dælen - og for den sags skyld kan man krydre det med en intra Asia tur når man nu er i Hong Kong..... Så lave en "dagstur" ud af Hong Kong. Så er man rimelig godt på vej til et guld kort
Se videoen nedenfor for at lære, hvordan du installerer vores side som en webapp på din startskærm.
Bemærkning: Denne funktion er muligvis ikke tilgængelig i alle browsere.
Udmærket TP run!![]()
Jeg overvejer stadigvæk Hawaii til vinter... Business class er, på trods af den stigende dollar, stadigt under 15.000 per person fra CPH -- så enten bare betale kontanter eller blande cash og award hvis der kan findes availability. Dog straks værre med hotel...
Mariott: Jeg har points til 7 nætter cat 8 og dem er der massere af så det er OK -- men vil gerne være afsted 12-15 nætter
Hilton: Kniber med at finde et Hilton hotel jeg synes er attraktivt. De er alle (selv Waldorf-Astoria!) kæmpe betonklodser med tonsvis af værelser (ok Ho olei at Grand Wailea er pænt fedt men det er 400.000+ pts per nat!)
IHG: Har kun to hoteller og ingen af dem ligger på stranden... og det skal det altså i min verden på Hawaii!
SPG: Min balance er kun til et par nætter og det er svære points at generere.
Hyatt: Er nok vejen frem især hvis jeg kan finde cash + points værelse...
Jeg synes primært jeg får enten *A (typisk med Air Canada) eller OW (med AA/BA) frem som de billigste muligheder. Har du et link?Har du set Deltas vinterkampagne i jan til marts 16 ned til 11k dkk for biz billetter CPH-HNL?
Det er vel noget du har indstillet din browser til. Altså bare at ignorere Skyteam og alt uden for alliancerJeg synes primært jeg får enten *A (typisk med Air Canada) eller OW (med AA/BA) frem som de billigste muligheder. Har du et link?
Godt at se at jeg ikke er den eneste der er begejstret for Maui.Tak for tipsne. Jeg var på Maui sidste år og vi var ganske begejstrede så umiddelbart er det det vi hælder til og tror vi holder os til en ø da vi rejser med en på 1½ til den tid. Så vi får nok flyvning nok frem og tilbage...Sidste år boede vi (for SPG points
) på Sheraton Maui Resort & Spa lige nord for Lahaina på Ka'anapali strand.
Jeg synes primært jeg får enten *A (typisk med Air Canada) eller OW (med AA/BA) frem som de billigste muligheder. Har du et link?
www.youtube.com/watch?v=VXfmO4OpWW8&t=6m29sDet er vel noget du har indstillet din browser til. Altså bare at ignorere Skyteam og alt uden for alliancer![]()
Tak! Jeg må tage et kig på det! Umiddelbart kommer de op som "Mixed" hvor det oversøiske segment er på economy...Godt at se at jeg ikke er den eneste der er begejstret for Maui.
her er linket
http://www.kayak.com/flights/CPH-HNL/2016-01-20-flexible/2016-02-10-flexible/business
Det var dælme hurtigt at valgkampen kom ind på BonusfeberFlygt fra valgkampen!
Vis vedhæftet fil 2349
Der er også perioder, der dækker ud over den 18. juni...![]()
Jeg rådgiver bare folk om mulighederne for at undgå valgkampen...Det var dælme hurtigt at valgkampen kom ind på Bonusfeber![]()
Jeg rådgiver bare folk om mulighederne for at undgå valgkampen...
Men lad os bare holde politik væk fra Bonusfeber.
Men det er jo fordi det er Liste A der har sponseret alle fly![]()
Flygt fra valgkampen!
Vis vedhæftet fil 2349
Der er også perioder, der dækker ud over den 18. juni...![]()
Her dine eurobonus points kommer til sin ret... Jeg har skudt 10.000 pts af på T/R til AAL i sidste øjeblik før!Det er i hvert fald billigere end en enkelt i dag til AAL... (...)
Det er i hvert fald billigere end en enkelt i dag til AAL...
Ingen afgange
on 27 maj 849,-
to 28 maj 949,-
SAS Go
SAS Plus
SAS Plus Full Flex
Vælg tidspunkt Rejsetid Lufthavne
–
–
1.949,-
16:30 - 17:25 0:55 CPH - AAL
SK1217 (JO) København (Terminal 3) - Aalborg
Opereres af Jet Time Flytype Aerospatiale/Alenia ATR 72
Ledige pladser til denne pris: 1 Se detaljer Luk
1.599,-
–
1.949,-
17:30 - 18:15 0:45 CPH - AAL
SK1203 København (Terminal 3) - Aalborg
Opereres af Scandinavian Airlines Flytype Airbus Industrie A320
Ledige pladser til denne pris: 2 Ledige pladser til denne pris: 7 Se detaljer Luk