Har d.d. fået en email fra SAS online shopping, at de nu indsætter 921 point for mit køb hos Second Female = en julegave, som jeg købte til min datter... 5! måneders ekspeditionstid
Mon der er gang i noget oprydning nu, inden de lukker systemet ned næste weekend for maintenance?
Jow, jow.3500 EuroBonus point for en gang vegatarisk aftensmad leveret til døren:
https://onlineshopping.flysas.com/dk/simple-feast/18348
Et køb og ingen binding.
Tja - svenskerne tager vel bare hævn for de mange lettere besofne, der i de glade dage i 70' og 80'erne blev tørret godt og grundigt af københavnske taxichauffører, der forlangte 200 kroner for turen til flyvebådene - uanset om kunden havde danske eller svenska kronor.Egenligt ret underligt, at point bliver værdisat forskelligt med de viste valuta ?
- Udgiften er 200 DKK/200 NOK/200 SEK/20 EUR per blok med 1.000 Ekstrapoint.
Det giver jo kun værdi om du rent faktisk spiser indholdet. Så skal det jo modsvares til den pris du ville købe ind til. Ellers enig - så er det dyrt kaninmadJow, jow.
Jeg fik en pris på 895 kr inkl. levering, for 3500 ekstra point. Dem kan jeg købe billere på SAS.dk.
Og så slipper jeg endda for at fodre naboens kaniner, med kassens indhold.
Edit:
Egenligt ret underligt, at point bliver værdisat forskelligt med de viste valuta ?
- Udgiften er 200 DKK/200 NOK/200 SEK/20 EUR per blok med 1.000 Ekstrapoint.
Belært af erfaringer fra tidligere abonnementer: Hvor let er det at slippe ud af igen?Nu kan du få bonuspoint for et abbonnement for Børsen:
View attachment 14940
https://onlineshopping.flysas.com/dk/børsen/18624/
Start for kun 10,- kroner for en måned.
Jeg har ikke haft problemer med at udmelde mig igen efter jeg har prøvet det af.Belært af erfaringer fra tidligere abonnementer: Hvor let er det at slippe ud af igen?
Belært af erfaringer fra tidligere abonnementerzsw: Hvor let er det at slippe ud af igen?
Den funktionalitet kunne jeg ikke finde, så jeg har måttet sende en mail med opsigelseHar fundet ud af man ganske simpelt kan opsige sit “prøve abonnement” ved blot at logge ind på borsen.dk , vælge opsig abonnement og wupti follow the instructions![]()
Så er 3 og 3LikeHome på banen med 1800 EuroBonus point:
View attachment 15115
Det kan være det er nu jeg skal skifte mit private kort rundt....
Man får 1000 point nu.Nu kan du få bonuspoint for et abbonnement for Børsen:
View attachment 14940
https://onlineshopping.flysas.com/dk/børsen/18624/
Start for kun 10,- kroner for en måned.
Så er 3 og 3LikeHome på banen med 1800 EuroBonus point:
View attachment 15115
Det kan være det er nu jeg skal skifte mit private kort rundt....