Rejse Deal: Singapore Airlines klar med deres Early Bird kampagne

Denne side kan indeholde links til partnere, som betaler os kommission for salg.

Vi forsætter rækken af rejse deals i forbindelse med nytåret. I dag er det Singapore Airlines, som har en række gode priser på deres ruter fra København og ud i verden via Singapore.

Deres kampagne kalder de for “Early Bird” og gælder billetter i Business Class, Premium Economy og Economy. Kampagnen er ganske god, da rejseperioden er næsten et år frem i tiden (frem til den 31. december 2020). Du kan vælge at rejse fra den 1. februar 2020. Så både ferien i foråret, sommeren og den næste jul kan bookes allerede nu.

Læs mere: Find artikler om Singapore Airlines og Singapore her

Billetterne kan købes fra i dag og inden den 23. januar 2020 for at kunne få dem til disse kampagne priser.


Early booking

Se hvordan flyet mellem København og Singapore ser ud i denne video:

Eksempler på priser og destinationer

Her finder du en oversigt over nogle af de mange destinationer og priser, som Singapore Airlines har på udslag til kampagnepriserne.

DestinationBusinessClassPremium EconomyEconomy Class
Singapore15.426,-8.426,-3.826,-
Kuala Lumpur15.847,-8.547,-3.547,-
Bangkok16.436,-8.727,-5.027,-
Phuket16.436,-8.876,-3.936,-
Bali16.864,-9.814,-4.664,-
Manila18.329,-8.629,-3.929,-
Hanoi16.438,-8.938,-4.238,-
Da Nang17.404,-8.804,-4.304,-
Sydney20.830,-11.330,-6.130,-
Melbourne20.830,-11.330,-6.130,-
Perth21.229,-10.529,-5.729,-
Auckland21.566,-11.066,-6.366,-
Christchurch21.550,-11.550,-7.750,-

Find selv flere flybilletter her eller søg via Momondo (som kan være lidt billigere).


Trackbacks & Pingbacks

Kommentarer

  1. Kenneth K siger

    Ser da ikke ud til at julen 2020 er inkluderet, alt efter 20 dec til Bangkok kan ikke bookes.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *