Christian Larsen
VIP medlem
Det er kun EBP som har adgang til loungen uanset flyselskab 
Se videoen nedenfor for at lære, hvordan du installerer vores side som en webapp på din startskærm.
Bemærkning: Denne funktion er muligvis ikke tilgængelig i alle browsere.
Nu ved alle på IF jo, at jeg slet ikke har fået stået på ski i år, så jeg skal bruge dagen på at lægge sidste hånd på planlægningen af lidt ski i St. Anton henover weekenden og starten af næste uge![]()
@PENSIONISTEN@SophieHendriksen, - ski-nørd -, har du prøvet heli-skiing. Jeg er overbevidst om, at det er lige noget for dig.
Ja, nu må jeg tage mig sammen og få det lært.det er altså nemt nok - tryk "Upload en fil", vælg et billede. De uploadede billeder vises nedenfor denne her boks og knaper, der vælger du om det skal være Full Image eller Thumbnail

Hvor er det fedt at se sådanne nogle billeder! Vildt at man gjorde sådan noget dengang - hvornår er det fra?Vis vedhæftet fil 9620 Vis vedhæftet fil 9621 Vis vedhæftet fil 9622
Tusind, tusind tak @SophieHendriksen for din opskrift på billedoverførsel. Jeg har fået mange lange, uoverskuelige opskrifter tidligere, som jeg ikke har fattet og så kommer du svævende med 3 sætninger og vupti, så er jeg pludselig medlem af billed klubben.
Så her er nogle billeder fra toppen at Monterosa Gletscheren. Flyturen derop var halsbrækkende igennem kløfter og langs stejle bjerge og lufthuller. Det er jo bare små pap fly ... ikke ligefrem Airbus A380 ... På det midterste billede kan man se et af flyene lette - nose up. Vi havde lejet 5 fly, jeg var med nr 2, derved så jeg dem lande og lette.
Hvor er det fedt at se sådanne nogle billeder! Vildt at man gjorde sådan noget dengang - hvornår er det fra?
Og velbekomme for "opskriften", det er nok bare de der mænd, der gerne vil gøre det hele så kompliceretGodt du er med i billedklubben nu, jeg tror vi er mange, der ser frem til at du benytter dig af det fremover.
Først 6.10 vågnede vi her så det kan man jo ikke brokke sig over....... gad ikke køre på kontoret så her er udsigten fra hjemmekontoret. Højdepunktet på min uge er vist at jeg med overnatningen onsdag-torsdag fuldfører min IHG Q1 Accelerate challenge for ialt 55k pointsMandag morgen kom lidt for hurtigt, da MiniO valgte at det nu var lyst nok til at vågne..... Det kommer måske til at være en udfordring hen på sommeren, hvis det er lyset, som afgør hvornår vi skal vågne
Ellers går jeg en travl uge i møde med et par vigtigt opgaver og afgang til Las Vegas på fredag.
God mandag til alle hvorend I er henne - og hvem mons tro kommer med ugens bedste kontorudsigt?
Hilsen
Henrik

Jeg lover jer at kontorudsigten senere på ugen bliver meget bedre.
Det bliver spændendeDagens kontorudsigt fra hjemmekontoret i dag. Jeg lover jer at kontorudsigten senere på ugen bliver meget bedre.
Vis vedhæftet fil 9681
Dagens bedste kontorudsigt vil jeg mene

Ja - Der er godt gang i turen i denne uge. Ikke meget hvile til herrenGod morgen, en ny uge med nye eventyr!
Ha, sådan er ikke alle uger, men i den her uge skal det nok blive sjovt, at være rejsende for min del! Der er ihvertfald knald på! Skal til Shenzhen i dag, ordne de sidste mails, mens jeg er væk resten af dagen og videre til Singapore senere i dag.
Bor på Hilton Garden Inn i hong Kong, vil nok betegne, at bo på Vesterbro i København, livligt sted. Ok let at komme til med bus A21 fra lufthavnen. Så den prøvede jeg.
Kan vist godt se, nå nu det er på et kort, ugen ser ret ambitiøs ud, nå men, nu er jeg i gang..
Vis vedhæftet fil 9786